Zakupiliśmy FEMAP- produkt SIEMENS

Z przyjemnością informujemy, że staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami profesjonalnego programu do modelowania metodą elementów skończonych FEMAP, firmy SIEMENS. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę i możliwości oprogramowania. Wraz z nią nabyliśmy stację roboczą, tak aby móc sprawie wykonywać wszelkie symulacje o które Państwo nas proszą.

mes_rama

Femap to nowoczesny i zaawansowany program do analiz inżynierskich MES. Umożliwia przeprowadzenie kompleksowych analiz inżynierskich modeli zaimportowanych z niezależnych systemów CAD. Jest łatwy we wdrożeniu i intuicyjny w obsłudze. Femap jest uznawany na świecie za czołowy, niezależny od systemu CAD i bazujący na Windows, pre- i postprocesor do zaawansowanych obliczeń metodą elementów skończonych (MES).

Umożliwia rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych zadań z łatwością i dużą dokładnością.

System Femap zintegrowano z solverem NX Nastran i dzięki temu aplikacja udostępnia szeroką gamę zaawansowanych i funkcjonalnych narzędzi, służących do bezpośredniego definiowania i kontrolowania większości zagadnień, dotyczących modelowania, symulacji oraz postprocessingu. Dzięki analizom inżynierskim, które są jednym z ważniejszych etapów cyfrowego procesu opracowywania produktów, istnieje możliwość znacznej redukcji kosztów tworzonych prototypów oraz testowania nowych produktów. Femap z NX Nastran pozwala na optymalizację konstrukcji pod względem kształtu oraz redukcji masy. Pełne wykorzystanie możliwości solvera NX Nastran umożliwia przeprowadzenie obliczeń statyki, postaci drgań własnych, wyboczeń, symulacji zgrzein i różnorodnych zagadnień termicznych, jak również zaawansowanych analiz takich jak: odpowiedź dynamiczna układu na wymuszenie (Dynamic Response), superelementy, zaawansowane nieliniowości, DMAP czy optymalizacja. Dodatkowo umożliwia szacowanie wrażliwości wyników na zmiany parametrów wejściowych oraz nie stawia żadnych ograniczeń, co do wielkości modelu.

Literatura:

http://www.gmsystem.pl/UslugiWarsztatyFemap.php

http://pl.wikipedia.org/wiki/Femap